Twee topmusici verzorgen op vrijdag 27 juni een benefietconcert voor de Stichting Kinderen in Nood. De in Rusland geboren celliste Maya Fridman en de in Oekraïne geboren bayanist/accordeonist Oleg Lysenko wonen en werken beiden al jaren in Nederland. Voor dit benefietconcert werkt de Stichting Kinderen in Nood samen met de door Lysenko opgerichte Stichting Music for Ukraine. Met de opbrengsten van zijn benefietconcerten worden tweedehands ambulances gekocht die door vrijwilligers naar ziekenhuizen in Oekraïne worden gereden en aan hen overgedragen. Inmiddels zijn er al 13 ambulances die kant op gegaan. Dit concert wil een bijdrage leveren aan nummer 14.
Toegang is gratis, een donatie aan de aanschaf van een ambulance wordt verwacht.
Maya Fridman is cum laude afgestudeerd aan het conservatorium in Amsterdam en woont en werkt in Nederland. Naast haar uitgebreide concertpraktijk heeft ze zich samen met andere musici hard gemaakt voor humanitaire hulp aan Oekraïne. In dit verband is over haar de documentaire “United We Stand: Musicians in Times of War” gemaakt.
Oleg Lysenko is een Oekraïense professionele bayanist die zijn opleiding aan het conservatorium in Kyiv heeft gevolgd. Hij woont en werkt sinds jaren in Nederland. Met zijn Anbi gecertificeerde stichting Music for Ukraine organiseert hij benefietconcerten voor Oekraïne.